CES 2020: Zariadenie Watergen vyrába vodu zo vzduchu

CES 2020: Zariadenie Watergen vyrába vodu zo vzduchu

Izraelská technologická spoločnosť Watergen predstavila systém na získavanie vody zo vzduchu s názvom Genny. Systém čerpá vodu z atmosféry pomocou patentovanej technológie výmeny tepla a denne dokáže vyprodukovať až 30 litrov pitnej vody pre domácnosť alebo kanceláriu. Významne tak znižuje použitie plastov a množstvo odpadu vznikajúceho z balenej vody.

A ako systém funguje? Vzduch sa dúchadlom nasáva do generátora atmosférickej vody v systéme. Tam vnútorný filter čistí vzduch odstraňovaním prachu a nečistôt. Čistý vzduch potom prejde procesom výmeny tepla a chladu GENius a kondenzuje sa na vodu. Následne sa voda znovu filtruje, aby sa odstránili nečistoty, a pridajú sa do nej minerály, výsledkom čoho je čerstvá pitná voda. Tá potom neustále cirkuluje vo vstavanej nádrži, aby sa zachovala jej čerstvosť.

Voda vyrábaná systémom Genny má preto často vyššiu kvalitu ako voda pretekajúca filtračnými systémami pripojenými na komunálne vodovodné potrubia. Genny môže po malom vyladení slúžiť aj ako čistič vzduchu v domácnostiach. Rozšírená verzia s názvom Gen-L dokáže denne vyprodukovať až 5000 litrov čistej vody, pričom si nevyžaduje žiadnu inú infraštruktúru ako štandardnú dodávku elektrickej energie.

Zdroj: jpost.com.

Zobrazit Galériu

Podobné články