CES 2020: Revolučné riešenie Hydraloop zrecykluje až 85% vody v domácnosti

CES 2020: Revolučné riešenie Hydraloop zrecykluje až 85% vody v domácnosti

Holandský systém na recykláciu vody získal na CES 2020 cenu Best of Innovation v oblasti udržateľnosti, ekologického dizajnu a inteligentnej energie. Spoločnosť Hydraloop tvrdí, že ide o prvý systém svojho druhu na svete.

Hydraloop má sídlo vo vodohospodárskom technologickom stredisku Water Campus v holandskom Leeuwardene (inovačné mesto OSN). Už desať rokov pracuje na výskume a vývoji systémov na recykláciu vody, aby sa výrazne znížila spotreba vody. Výsledkom je systém, ktorý je cenovo dostupný a ľahko použiteľný, nenáročný na údržbu. Recykluje 85 % všetkej použitej vody v domácnosti. Čistí a dezinfikuje pomocou UV svetla vodu zo sprchy, kúpeľa a z práčky, takže ju možno znovu použiť na splachovanie toaliet, pranie, polievanie záhrady alebo do bazéna.

Hydraloop znižuje spotrebu vody o 45 %, takisto o 45 % znižuje emisie odpadových vôd a o 6 % znižuje uhlíkovú stopu. Jeho použitím možno ušetriť 600 kWh energie (údaj platný pre krajinu s chladnejším podnebím a 4-člennú rodinu).

Viac informácií o fungovaní systému nájdete na webe Hydraloop. Produkt je momentálne k dispozícii v Európe, na Strednom východe a v Afrike. Do USA sa začne dodávať v druhej polovici roka 2020, jeho cena bez dane, dopravy a inštalácie bude okolo 4000 dolárov.

Zdroj: electrek.co

Podobné články