Startup chce elektromotory integrovať priamo do kolies. Umožní to zmeniť sedenie či celú karosériu elektromobilov

Startup chce elektromotory integrovať priamo do kolies. Umožní to zmeniť sedenie či celú karosériu elektromobilov

Snahy o integrovanie elektromotorov priamo do kolies siahajú hlboko do minulosti, až k najstarším elektromobilom. V súčasnosti sa touto problematikou zaoberá izraelský startup REE. Elektromobily sú jednoduchšie stroje v porovnaní so spaľovacími automobilmi. REE skejtbordový dizajn elektrických vozidiel posúva ešte ďalej. Chce dať do kolies všetko – od motora a riadenia cez odpruženie, hnaciu sústavu, snímače, brzdy až po elektroniku.

Výsledkom je rovná plošina, na ktorej sú nainštalované batérie a potrebné sú aj oblúky kolies. Priestor medzi nápravami je však voľný a môže sa použiť na iné účely. To by umožnilo návrhárom vozidiel zmeniť usporiadanie sedadiel alebo nákladového priestoru automobilu a použiť nové tvary karosérie.

Pred niekoľkými týždňami na autosalóne v Tokiu startup predviedol technológiu vyvinutú v spolupráci s Hino Motors, dcérskou spoločnosťou automobilky Toyota. Modulárna koncepcia Hino FlatFormer umožňuje plug-and-play konfiguráciu karosérie na optimalizáciu vnútorného priestoru vozidla. Dostupný priestor sa dá využiť na umiestnenie väčšej batérie.

O motory v kolesách sa snaží aj spoločnosť National Electric Vehicle Sweden (NEVS), celoeurópsky nástupca spoločnosti Saab. Tá v júni získala firmu Protean Electric, popredného vývojára tejto technológie. Lightyear One, elektrické vozidlo poháňané solárnou energiou, vyvinuté bývalými zamestnancami Tesly, takisto používa motory v kolesách.

Zaujímavosťou architektúry motor v kolese je možnosť uplatnenia v rôznych typoch vozidiel – od malých robotických vozidiel až po veľké ťahače. Spoluzakladatelia REE Daniel Barel a Ahishay Sardes začali vlastne verziou SoftWheel zameranou na bicykle a invalidné vozíky. REE so sídlom v Tel Avive teraz zamestnáva 100 ľudí a vlastní 60 patentov. Podarilo sa mu už získať investície vo výške 2 miliárd šekelov, čo je v prepočte asi 580 miliónov USD.

Startup chce svoju technológiu aplikovať na priemyselné použitie. Má už partnerstvá s japonskými automobilkami Mitsubishi a Honda Musashi Seimitsu, ako aj s American Axle & Manufacturing a Linamar, druhým najväčším kanadským výrobcom automobilových súčiastok.

Zdroj: electrek.coelectrive.com.

Podobné články