14-ročný chlapec pomáha hendikepovaným na celom svete. Príde prednášať aj na Slovensko

14-ročný chlapec pomáha hendikepovaným na celom svete. Príde prednášať aj na Slovensko

Zatiaľ čo bežné 9-ročné deti premýšľajú maximálne nad tým, či dnes môžu ísť von s kamošmi, alebo akú novú appku si stiahnu do telefónu, Alexander Knoll už v tom veku premýšľal, ako by sa dalo pomôcť hendikepovaným ľuďom. Vozíčkar, ktorého sledoval pri otváraní dverí, ho inšpiroval k nápadu, vďaka ktorému ho pozná celý svet.

Alexander je nadšený myšlienkou pomoci tým, ktorí to potrebujú a už stihol vyvinúť aplikáciu Ability App, ktorá pomáha ľuďom s obmedzenými možnosťami pohybu navigovať sa v mestách tak, aby sa vyhli čo najviac prekážkam, vyhľadáva pre nich „disability-friendly features“ a možnosti zamestnania.

Za niekoľko rokov sa z neho stal svetovo uznávaný a vyhľadávaný speaker a najčastejšie reční o spôsoboch, ako robiť svet lepším miestom, budúcnosti tech sveta a vzdelávaní, inklúzii ľudí s rôznymi zdravotnými postihnutiami a o svojom živote mladého podnikateľa. Objavil sa už aj v The Ellen Degeneres Show či u Oprah Winfrey a prednášal na najväčších konferenciách sveta.

Na Slovensku sa predstaví už vo štvrtok 10. októbra na konferencii BLOCKWALKS, kde bude hovoriť o svojej appke Ability App. Ak sa chcete na túto konferenciu o využití technológie blockchain vo verejnom sektore zúčastniť úplne zadarmo, teraz máte šancu.


Špeciálna ponuka pre čitateľov PC REVUE (do 7.10.2019)

Desiatim z vás, ktorí pri kúpe lístka zadajú promo kód BDO-PCREVUE19, venuje náš Strategický partner BDO vstupenku zadarmo. Stačí ísť na stránku blockwalks.com a vyplniť formulár.

Podobné články