Inovuj Košice a vyhraj so svojím nápadom cestu do Paríža

Inovuj Košice a vyhraj so svojím nápadom cestu do Paríža

Špeciálny projekt

Držíš v hlave kreatívny nápad, ktorý by vylepšil Slovensko? Vieš si predstaviť svoju inováciu vo veľkom prevedení? Napríklad aj vďaka podpore investora, ktorého môžeš získať v Paríži? 

Ak si na otázky odpovedal kladne, prípadne ťa ponuka letieť do Paríža zaujala natoľko, že pobrainstormuješ nad nápadom, máme pre teba event, na ktorom by si nemal chýbať. 

Innovation Days je podujatie, ktoré sa koná v 32 krajinách Európskej únie pod záštitou Imperial College London a EIT Health. Medzi vyvolené štáty patrí aj Slovensko - a to vďaka startup centru na východe Slovenska Innovlab, ktoré je iniciatívou spoločnosti T-Systems Slovakia. Rezervuj si preto termín - 25. októbra 2019 - a príď inovovať Košice. Prihlásiť sa môžeš do 18. októbra 2019.

Čo môžeš získať?

Ten najlepší prepracovaný nápad s biznis plánom, ktorý bude z oblasti zdravia, digitálneho zdravia a zdravotníckej starostlivosti, dostane príležitosť získať zahraničného investora pre svoj projekt. Pocestuje totiž do Paríža na EIT Health Summit v decembri s plne hradenými výdavkami. Okrem tejto šance sa rozdajú v závere inovačného dňa aj ceny v hodnote 3 500 eur. 

Veľkou pridanou hodnotou pre účastníkov je aj získané know-how o tom, ako vytvoriť úspešný biznis model.

V priebehu inovačného dňa sa bude konať aj pitching session, počas ktorej získaš feedback na vylepšenie svojho plánu od prítomných mentorov. 

Na konci inovačného dňa by mal byť prepracovaný nápad s biznis plánom, ktorý bude prezentovaný pred komisiou. Dôležitým faktorom nápadu je aj miera jeho uplatniteľnosti. Účastníci by sa mali zamyslieť nad využitím viacerých technológií tak, aby bol projekt určený pre širokú verejnosť,” ozrejmil Peter Breyl, organizátor eventu. 

Pitching session je kľúčovou a často využívanou formou prezentácie startupov, takže aj keď nevyhráš, získaš know-how ako pripraviť biznis plán aj ako prezentovať svoj nápad.

Kto sa môže zapojiť?

Prioritne je inovačný deň určený pre ľudí s dobrými a realizovateľnými nápadmi. Ide o skvelú príležitosť najmä pre študentov, ktorí pracujú na svojej záverečnej práci zo sféry IT, biomedicíny či medicíny a majú odvahu posunúť diplomovku či bakalárku na vyššiu úroveň. 

Je pritom jedno, či sa zapojíš ako sólo hráč alebo v tíme. Ak chceš posunúť svoje schopnosti a budovať kvalitný biznis plán, registrácia prebieha na stránke Innovlabu.

Čo je cieľom podujatia?

Odpoveď na túto otázku sme dostali opäť od Petra Breyla, ktorý zároveň vedie Innovlab. „Event podporuje kreatívne a inovatívne myslenie študentov a talentovaných ľudí. V Košiciach ním chceme stimulovať lokálny startup ekosystém a podnietiť študentov k tomu, aby na svoje záverečné práce nazerali ako na biznisovú príležitosť. Toto podujatie sa koná naraz v 32 krajinách Európy, má preto význam pre mesto Košice ako také.”

Innovation Day v Košiciach sa koná vďaka partnerom podujatia: EIT Health, T-Systems Slovakia, Imperial College London. Podporuje ho aj Ministerstvo zdravotníctva SR a Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. 

Zhrnutie dôležitých informácií na záver:

Innovation Day v Košiciach

kedy: 25. 10. 2019 od 8:00 do 16:00 hod.

kde: Kasárne/Kulturpark

téma: Inovuj s nami Košice - aplikovanie riešení digitálneho zdravotníctva

Registrácia trvá do 18. 10. 2019 a je zdarma: www.innovlab.myt-systems.sk

 

Zobrazit Galériu

Podobné články