Recenzia: Spoločník na cesty: Panasonic RP HTX90N

Recenzia: Spoločník na cesty: Panasonic RP HTX90N

Spoločnosť Panasonic má v portfóliu viacero typov slúchadiel, miniatúrnych do uší aj veľkých uzatvorených. Testovaná novinka patrí medzi druhé menované a nahrádza starší model HTX80B. Dizajn zostáva v klasickom retro štýle, pribudli však nové farby a hlavne aktívny systém na potlačenie hluku (ANC).

Na pohľad tak novinku nerozoznáte, dizajn je však medzi používateľmi obľúbený, pretože pripomína univerzálne slúchadlá, ktoré sa používali dlhé roky v štúdiách. Slúchadlá majú hlavový most z oceľových drôtov a oblúk z koženky. Most je pevný a rozstup mušlí možno regulovať ich posúvaním. Na pripojenie k smartfónu alebo inému zariadeniu možno použiť bluetooth vo verzii 4.2 a aj kábel. Ten dostanete aj v balení. S káblom možno počúvať slúchadlá v úplne pasívnom móde, ale môžete použiť aj aktívne potlačenie šumu. Pri pripojení cez bluetooth je navyše k dispozícii zvýraznenie basov. Pomocou trojice tlačidiel môžete preskakovať medzi skladbami aj spustiť či pozastaviť prehrávanie. Okrem toho slúchadlá obsahujú aj funkciu hands-free, takže ich môžete použiť aj pri hovore. Vstavaná batéria sa nabíja pomocou konektora micro USB umiestneného na pravej mušli a výrobca udáva výdrž až 24 hodín. Batériu nabije za necelé 4 hodiny.

Pri pripájaní k mobilu sa vám na displeji zobrazí jej úroveň nabitia. Stavové informácie slúchadlá oznamujú aj hlasom. Konštrukcia je vhodná až do stredne veľkých uší, dizajn je univerzálny pre obe pohlavia. Prítlak je vyvážený, takže ani pri dlhšom nosení netlačia a na hlave sedia stabilne. Zo zvukovej stránky poskytnú slúchadlá kvalitný zážitok pri každodennom počúvaní. Nejde o high-end model, napriek tomu však hrajú prekvapivo dobre. Pričiňujú sa o to kvalitné 40 mm meniče so špeciálnym aerodynamickým filtrom na usmernenie prúdenia vzduchu. Zvuk je čistý, dostatočne hlasitý, s priezračnými výškami a hlbokými basmi. Filter potlačenia hluku je nastavený na špecifické situácie, ako je cestovanie a podobne, takže pracuje trochu inak ako na niektorých konkurenčných modeloch, ale jeho účinok je poznateľný. Môžete ho navyše využiť aj pri pripojení káblom, čo nie je obvyklé. V spolupráci s kvalitným pasívnym odhlučnením si tak užijete nerušené počúvanie.

VERDIKT

Kvalitné slúchadlá s odolnou konštrukciou a vysokou výdržou.

TECHNICKÉ ŠPEIFIKÁCIE:

Meniče 40 mm, frekvenčný rozsah 20 Hz – 20 kHz (bluetooth), 8 Hz – 25 kHz (kábel), citlivosť pri pripojení káblom 91 dB/mW (vypnuté), impedancia 35 ohmov (vypnuté), výdrž batérie 24 h s potlačením hluku, nabíjanie 4 h, hmotnosť 280 g, bluetooth verzie 4.2, podporované profily A2DP, AVRCP, HSP, HFP

Cena: 155 EUR

HODNOTENIE:

+ Výborný zvuk, potlačenie hluku, výdrž, kvalitná konštrukcia

- Nič podstatné

Zvuk: 90

Ovládanie: 95

Výbava: 100

Vyhotovenie: 100

Celkom: 96

 

 

Zobrazit Galériu

Podobné články