Apple inovoval MacBooky Air a Pro. Sú lacnejšie a zamerané na študentov

Apple inovoval MacBooky Air a Pro. Sú lacnejšie a zamerané na študentov

Apple v rámci akcie Back to School aktualizoval svoj rad notebookov MacBook. V súčasnosti v ňom ponúka model Air a dve veľkosti MacBooku Pro (13" a 15"). Inovovaný MacBook Air získal pre svoj displej Retina zlepšenie prostredníctvom technológie True Tone, vďaka čomu je schopný automaticky prispôsobiť teplotu farieb. Má takisto klávesnicu „nového materiálu“, inak sa jeho vzhľad a vybavenie nezmenili.

Trinásťpalcový MacBook Pro dostal okrem technológie True Tone aj najnovší štvorjadrový procesor 8. generácie, vďaka čomu je podľa vyjadrenia Applu dvakrát výkonnejší ako predtým. To je významná prednosť oproti MacBooku Air, ktorý nemá konfiguráciu s možnosťou štvorjadrového procesora. Pribudli funkcie Touch Bar a Touch ID, ako aj bezpečnostný čip Apple T2.

Cena MacBooku Air klesla o 100 dolárov, znížila sa na 1099 USD (pre študentov a učiteľov platí lákavejšia cena 999 USD). Je tak o 200 dolárov lacnejší ako základná konfigurácia 13-palcového MacBooku Pro. Ten však ponúka rýchlejší procesor a lepší displej. Ak si rovnakú sumu priplatíte za MacBook  Air, môžete získať 16 GB pamäte RAM. Cena v oboch prípadoch zahŕňa aj bezdrôtové slúchadlá Beats Studio 3.

Zdroj: theverge.comapple.com

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články