Lidl pripravuje vlastný platobný systém Lidl Pay aby sa vyhol poplatkom

Lidl pripravuje vlastný platobný systém Lidl Pay aby sa vyhol poplatkom

Obchodný reťazec Lidl vyvinul vlastný digitálny platobný systém. Postupne ho chce sprevádzkovať v celej Európe, testovanie sa už začalo v Španielsku, kde sa má overiť, ako zákazníci prijmú nový platobný systém. Oznámil to nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Lidl Pay je založený na aplikácii Lidl Plus, ktorá bola uvedená do prevádzky v polovici júna 2019. Aplikácia môže byť použitá napríklad na stiahnutie zľavových kupónov a zároveň spoločnosť z nej získa dôležité informácie o správaní zákazníkov.

Platby prostredníctvom Lidl Pay sa budú vykonávať pomocou QR kódu, ktorý bude naskenovaný pri pokladni. V rámci testu v Španielsku sa budú spočiatku akceptovať kreditné a debetné karty Visa, Visa Electron, MasterCard a Maestro. Lidl je zatiaľ jediným predajcom potravín, ktorý ponúka vlastný platobný systém.

Dôvodom zavedenia samostatného platobného systému by mohli byť poplatky, ktoré musia maloobchodníci platiť za elektronické platby. Podľa odborníkov sa tieto náklady pohybujú medzi 0,15 a 0,2 % na nákup. Vlastným platobným systémom Lidl tieto náklady ušetrí.

Riešenie testované v Španielsku by sa malo na budúci rok zaviesť v Nemecku a postupne aj v ďalších krajinách. Lidl pre český spravodajský web Aktuálne.cz potvrdil, že svoj platobný systém sa chystá uviesť aj v Česku, slovenská pobočka sa však pre Živé.sk vyjadrila, že novinku u nás zatiaľ neponúkne.

Zdroj: kloepfel-consulting.com

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články