Prelomový AI generátor textov môžete použiť na písanie príbehov, básní i novinových článkov

Prelomový AI generátor textov môžete použiť na písanie príbehov, básní i novinových článkov

Systémy s umelou inteligenciou sú čoraz lepšie pri tvorbe písaných textov. Dokazuje to aj nová webová aplikácia na stránke TalkToTransformer.com. Ktokoľvek tu môže zadať textovú výzvu, na ktorú bude softvér AI automaticky reagovať. Napríklad zadáte začiatok pripravovaného článku a softvér ho dopíše za vás. Jeho autorom je kanadský inžinier Adam King, základná technológia však pochádza z výskumného laboratória OpenAI, ktoré začiatkom tohto roka predstavilo svoj nový AI jazykový systém GPT-2.

TalkToTransformer je verzia tej istej technológie. Ak sa chcete dozvedieť viac o generovaní textov umelou inteligenciou a obrovskom potenciáli tejto technológie, neexistuje lepší spôsob ako pohrať sa s TalkToTransformer. Model je neuveriteľne flexibilný, dokáže rozpoznať obrovské množstvo vstupov (novinové články, beletriu, básne, texty piesní, recepty, kód HTML atď.). Zároveň však čoskoro zistíte, že systém na základnej úrovni nerozumie jazyku alebo svetu ako celku.

Text, ktorý vytvára, má síce istú povrchovú koherenciu, ale nie pevnejšiu štruktúru. Postavy sa objavujú a miznú náhodne, dialógy preskakujú z jednej témy na druhú. Napriek tomu je tento systém veľmi pôsobivý. Ide o jediný algoritmus, ktorý sa naučil generovať text štúdiom obrovských súborov údajov zhromaždených z webu a iných zdrojov a hľadaním vzorov v týchto informáciách.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Podobné články